Sledujte pravidelně termíny koncertů!

Oficial page of wikina-blog on facebook

Diskuze pro fanoušky!

Diskuze o Johnově koncertě v Praze

18.08.2012 - Kathy Kelly - Praha
08.12.2012 - Angelo Kelly - Praha

Paddy Kelly - Stern TV 16.5.2012 (+ interview)

20. května 2012 v 15:57 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Paddy Kelly

Sledujte vše v jednom. Reportáž z kláštera a rozhovor s Paddym!
Přikládám český překlad, za který MOOOOOC děkuji www.kellyworld.cz
Dozvíte se zde o Paddyho názoru na prázdno v člověku, o Bohu a něco o soukromém životě. Mimochodem se dozvíte i to, že Paddy je zamilovaný do jedné úžasné ženy. :)

Steffen Hallaschka, Stern TV: "A dnes u nás vítáme Paddyho Kellyho... Je to přece jen trochu kuriózní - vy jste měl všeho toho povrchního, materiálního, především v hudebním byznysu, plné zuby...a teď jste znovu na cestě právě tam - do hudebního byznysu. Co je tentokrát jinak? Je to tentokrát jinak, ne?"

Paddy: "Já bych řekl, že tehdy jsem stavěl svůj život na písku, dnes ho stavím na skále...tedy se tak rychle nezhroutí."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Ale když budete opět úspěšný...a přeroste vám to přes hlavu...?"

Paddy: "Tak můžu zas vypadnout do kláštera, ne?" (smích)

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Věříte, že jste teď silnější postavit se nárokům úspěchu, médií, slávy?"

Paddy: "Myslím, že ano. Pokud máte v sobě klid, pokud jste nalezl vnitřní stabilitu, když víte, odkud jste vzešel, kam jdete, kdo jste...pak jste...jak bych to řekl...prostě vyzbrojený, obrněný. Je bohužel mnoho skvělých umělců, kteří se zrušili...jako například Amy Winehouse, Whitney Houston, Jackson...a to je samozřejmě velice smutné...mně se díkybohu dostalo v určitém bodě jakési milosti...a nechal jsem se jí vést...vybral jsem tu zatáčku, chcete-li...ale myslím, že dnes nemám v plánu stát se znovu multimilionářem nebo superhvězdou...kdyby to přišlo, tak bych se s tím holt musel vypořádat."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Ještě jedna věc mi není jasná - vy jste byl vždycky vyzdvihován, s rodinnou skupinou jste byl stále na cestách, byl jste velmi oslavován, zbožňován...(? není dobře rozumět), byl jste stále s těmi, které jste dobře znal a měl rád, a přesto bylo ve vašem nitru, jak jste řekl, černo a nesnesitelně...zjistil jste, co bylo příčinou?"

Paddy: "No, ono je to takhle: Zažil jsem přece se sourozenci spoustu skvělých chvil na scéně, koncerty...to s sebou přece neslo spoustu toho krásného! Já to tady nechci všechno malovat černě, hm? Jenom pak holt nastala ta fáze, řekl bych tak tři čtyři měsíce, v roce 1999, myslím, a tak nějak...ono je to těžké vysvětlit...člověk měl, abych tak řekl, na pohled úplně všechno, ale vnitřně byl prázdný. Je taky, zdá se, hodně lidí, kteří tímto projdou, ať už jsou slavní, nebo nejsou...pak taky existují okolnosti, které...vás přivedou na hloupé myšlenky...nebo které dovolí dát těmto hloupým myšlenkám průchod...a je to - řekl bych - vnitřní prázdnota, v srdci i v hlavě, černo, člověk prostě nevidí, kam dál, a je to psychická bolest, která může vést k tomu...že to chcete ukončit, jak už bylo předtím řečeno, a díkybohu jsem nic takového neudělal..."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Ptal jsem se sám sebe, jestli k tomu nepřispělo, že vám nějakým způsobem chyběly kořeny...velmi brzy jste ztratil matku, tuším ve čtyřech letech?" (Paddy přikývne) "Byl jste pak pouličním muzikantem, cestoval jste po celé Evropě, váš otec bojoval s alkoholem, vy jste v té době nemohl navštěvovat státní školu...prožil jste dost neobvyklé dospívání a neměl možnost objevovat svoje kořeny...? Skutečné, pravé kořeny."

Paddy: "Jo...tedy chci říct, měsíčně si vezme život víc lidí, než jich zahyne při autonehodách. A to ze všech společenských vrstev. Takže tento společenský jev ukazuje, že ve společnosti je něco špatně - a to kořeny, nějaké základy, na kterých se dá stavět život. Na čem se dá doopravdy stavět život? Na penězích? Finanční krize vám ukáže, že to nejde. Na jiných lidech, vztazích s jinými lidmi už lépe, když jsou to dobří lidé. A myslím, že já a moji sourozenci jsme byli dobře chránění...táta mi ze začátku například zakazoval dávat autogramy! Jako teenager jsem žádné dávat nesměl."Steffen Hallaschka, Stern TV: "Aby se to nepřehánělo..."

Paddy: "Přesně tak! Dneska si myslím, že to bylo správně. Tehdy mi to připadalo pitomé. Myslel jsem si - kdo je největší king?" (smích) "Ale...já nevím, je to..."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Nenašel jste tedy žádné pořádné vysvětlení, co vás přivedlo do té "černé díry", co vám chybělo?"

Paddy: "No..." (dlouze přemýšlí) "Já myslím, že to bylo...nerozuměl jsem smyslu svého života. Do té doby bylo smyslem života dělat jiné lidi šťastné svou hudbou, kterou jsme s rodinou dělali. A do té doby jsem taky byl do určité míry šťastný. Jenom někdy jsem se dostával, řekl bych, hlouběji, k některým základním existenciálním otázkám...kdo jsem? Odkud přicházím? Kam to všechno spěje? Kdo je Bůh? Proč existuje bolest, proč existuje nespravedlnost na tomto světě?"

Steffen Hallaschka, Stern TV: "A hned jste si pomyslel - tyto odpovědi najdu v klášteře? Nebo jak jste na tuhle myšlenku přišel? Na takovou anachronistickou myšlenku, myšlenku, která není typická pro naši dobu? Půjdu prostě do kláštera..."

Paddy: "Ne, to potřebovalo několik let, to bylo...2004 jsem vstoupil, takže byly čtyři roky mezi tím, kdy jsem se velmi zabýval vírou, pobýval jsem na několik dnů v klášteře...tam jsem si uvědomil - wow! Tady jsou k tomu všechny prostředky - ticho a...mají odpovědi na moje otázky, tihle týpci jsou v pohodě...navíc to byli chytří lidi...táhlo mě to tam. Ale jak říkám, trvalo to několik let a vyžádalo si to hodně vnitřních bojů, probíral jsem to také s rodinou, protože nevěděli, jak budou pokračovat bez Paddyho a tak, ale celkově si myslím, že to bylo dobře, udělal bych to tenkrát znovu."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "A rovnou jste si vybral takzvaný žebravý řád, který nemá své vlastní finanční prostředky, a ve videu byla řeč o bývalém milionáři (? není dobře rozumět). Já do vás nechci rejpat, ale kde jsou ty prachy?"

Paddy: "Kde jsou ty prachy?" (smích)

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Kde zůstaly ty miliony?"

Paddy: "No, když vstoupíte, tak nedostanou nic, ne? Ty peníze zůstaly v rodině."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Ale musel jste se jich zbavit. Musel jste se zbavit svých finančních prostředků."

Paddy: "Ano, já vím. Poslal jsem SMSku kamarádovi (? není dobře rozumět), předal jsem kytaru, tašku, Mastercard, německou EC Card...a uvidíme, co bude... Je zajímavé, že tuhle větu - peníze neudělají člověka šťastným - musím potvrdit, bylo to tak...nechci tady tvrdit, že peníze nemají význam...mají svoje místo a jsou důležité, člověk musí pracovat a nějak se živit...ale nemohou naplnit tu vnitřní prázdnotu."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "A v tomto s vámi budou mnozí souhlasit. Řeknou - ten má pravdu: peníze samotné nemohou učinit člověka šťastným. Sex ale jo...?"

Paddy: "No, ohledně cudnosti jsem to občas měl, musím přiznat, fakt těžké. Stalo se třeba...jejda...(smích) Mám to vyprávět?"

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Já vás rád vyzpovídám!" (smích)

Paddy: "No, s vámi to nebude zpověď, ale povyprávím to." (smích)

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Dobře, udělejme to tedy tak." (smích)

Paddy: "No, takže to bylo tak...my jsme byli...kdy to jenom bylo? Já už nevím, no to je jedno, prostě někdy v průběhu těch šesti let...přišla do kláštera jedna velmi atraktivní Mexičanka, přišla se k nám na zkoušku podívat na pár dní. A obědvala u nás a večeřela...a seděla mi přímo před nosem! A já jsem se opravdu jen velmi těžko dokázal soustředit na jídlo! A zároveň moje fantazie zašly poněkud daleko...a pak jsem šel za opatem, za naším představeným, a říkám, musím se vyzpovídat, řekl bych, že jsem zašel v myšlenkách příliš daleko, porušil jsem šesté přikázání...a pak jsem mu to povyprávěl...on na to, OK, fajn, tvůj myšlenkový hřích se odpouští...ale můžeš si být jistý, že je to znamení, že jsi živý a zdravý mužský. To mi připadalo cool, že to takhle řekl." (smích)

Steffen Hallaschka, Stern TV: "OK, takže i tohle jste přiznal," (oba smích), "i to jsou možná pohnutky, které Bůh takhle myslel."

Paddy: "Jo, vždyť Bůh sex vynalezl. To byl jeho nápad...a i mnich je jen člověk, muž zůstane mužem. Ale víra dává sílu překonávat pudy, a to se pak holt musím trochu naučit."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Uvedl jste, že jste poznal Boha. A to je pravděpodobně něco, v čem se názory lidí rozcházejí a polovina říká, že..." (ukazuje si na čelo). (Paddy smích) "Zní to tak neuchopitelně. Jaké je poznat Boha?"

Paddy: "Je to velmi těžké obsáhnout slovy. Ne, to se nedá takhle vysvětlit, je to příliš...neuchopitelné, jak říkáte, a slova popisují spíš konkrétní věci. To je...ne, já neměl žádnou vizi nebo...neslyšel jsem žádný hlas v tom smyslu, jak vy teď slyšíte můj hlas, ale cítil jsem přítomnost, prezenci nějaké...bytosti či osoby, kterou jsem si hned spojil s Bohem. Bylo mi naprosto jasné, že se nenacházím v nějakém...nějakém, vím já, meditačním stavu, nebo že to není nějaký stav nirvány, ne, já jsem hned věděl, že je to On. A bylo to, jako kdyby to byl ten, co tu byl vždycky. Mně to seplo - aha, to jsi ty? A to je taky ten důvod, proč jsem řekl, že jsem věděl, že nejsem sám...když jsem tehdy stál u toho okna...tehdy jsem tu přítomnost cítil. A ta přítomnost mě odradila od toho, abych skočil."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Už nejste sám, protože si uvědomujete Boží přítomnost...ale musím se indiskrétně zeptat, jak to vypadá po jiné stránce? Jste pořád ještě single, nebo se mezitím objevila nějaká žena...plánujete už svou vlastní malou Kelly Family?"

Paddy (smích): "Takové otázky bych očekával spíš v Bravo TV, ale fajn, klidně se můžete ptát..." (smích)

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Ale dosud mi to šlo dobře, ne?" (smích)

Paddy: "Nebylo to špatný!" (smích) "Je to skutečně tak, že mě už před delším časem uchvátila jedna výjimečná žena...jinými slovy, že jsem zamilovaný...a jsme velmi šťastní, ale kdo to je, to říkat nebudu."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "To jsem ani nemyslel, že bych to konkrétně chtěl vědět, takhle mi to úplně stačí, vidět vás dnes večer šťastného. A ve skutečnosti se ve vašem novém životě stalo ještě mnohem víc, než šestiletý pobyt v klášteře a tajemná žena - cestoval jste po Africe, mnoho jste tam zažil, o čem bych rád ještě mluvil, když budete mít chuť se tady příští středu znovu setkat...?"

Paddy: "Moc rád."

Steffen Hallaschka, Stern TV: "Takže o tom budeme mluvit ve druhém díle - o novém životě Paddyho Kellyho. Na internetu bychom až do té doby rádi tvořili malou nostalgickou obrazovou galerii - pokud máte doma staré fotky s Paddym, z 80. a 90. let, po koncertech apod., a chtěli byste nám je dát k dispozici, tak můžete poslat, sám jsem zvědavý, co z toho vzejde, na stern.tv je uvidíte, budeme je nahrávat na naše stránky. Takže se těším na příští týden a těším se na rozhovor, moc rádi jsme vás tu viděli."

Paddy: "Díky."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ... ... | 20. května 2012 v 18:46 | Reagovat

Je fajn že má konečně ženu.jen by mě zajímalo co u chlapa znamená"před delším časem?" co myslíte?jak dlouho jsou spolu?

2 wendy wendy | 20. května 2012 v 21:33 | Reagovat

Konečně díky bohu že má Paddy ženskou a žije normálně.

3 wendy wendy | 20. května 2012 v 21:34 | Reagovat

[2]:Vypadá moc dobře upřímě sex dělá divy.

4 pax pax | 21. května 2012 v 1:29 | Reagovat

Hezkiiii:-) !

5 Wikina= Angelo♥ & Paddy♥ Wikina= Angelo♥ & Paddy♥ | Web | 21. května 2012 v 20:31 | Reagovat

[1]: Myslím, že to bude tak půl roku???? :-) Někdy od Stille Nacht třeba...

6 ... ... | 21. května 2012 v 21:13 | Reagovat

Řekla bych že to bude tak tři měsíce +- :))

7 wendy wendy | 21. května 2012 v 22:26 | Reagovat

[6]:Kdo ví,ale hlavně že je štastný pokad teda je a není to zas nějaký tah.

8 wendy wendy | 21. května 2012 v 23:10 | Reagovat

[6]:A to že já Paddyho mám ráda už několik let to ho vůbec nezajímá.

9 marttie marttie | 23. května 2012 v 14:07 | Reagovat

Júú, on je prostě skvělej! :)

10 Mandragora Mandragora | 24. května 2012 v 11:32 | Reagovat

Moc děkuju za překlad.

11 Babulka Babulka | Web | 25. května 2012 v 21:44 | Reagovat

Skvělý, tolik nových informací.. :) a rozuměla jsem i bez překladu.. :D Díky.. A nechceš spřátelit blogy..?? Máš to tu moc pěkný.. :)

12 Ela Ela | 9. července 2012 v 10:31 | Reagovat

Jsou spolu, už několik let i před jeho klášterem, už byli spolu pořád je do ni zamilovaný a pořád to cití stejně moc mu to přeju je krása ho vidět šťastnýho

13 Pája Pája | E-mail | 20. prosince 2012 v 9:45 | Reagovat

Video už nejde spustit a nemůžu ho nikde najít... Nemáte někdo třeba odkaz prosím prosím ? Chci vidět zamilovaného Paddyho :-)

14 Bella Bella | 25. února 2013 v 11:19 | Reagovat

Tady je zamilovaný Paddy odkaz jde spustit http://cs.gloria.tv/?media=290523

15 Nikoleta Nikoleta | E-mail | 25. dubna 2013 v 22:26 | Reagovat

To video uz nefunguje , ma ho niekto ??? Alebo da sa to niekde pozriet ??? Dakujem

16 Nikoleta Nikoleta | E-mail | 25. dubna 2013 v 22:27 | Reagovat

Pomylila som si s inym videom , tam , kde bol v Etiopii , to nie je :-(

17 Martina Martina | 12. května 2013 v 12:06 | Reagovat

http://cs.gloria.tv/?media=290523

Elis, je to tu:) Celé video.

18 amoxicillin 500 amoxicillin 500 | E-mail | Web | 5. června 2018 v 1:32 | Reagovat

I like to work on Personal home pages rather than .NET, though .NET provides the feature of drag and drop elements, except I like PHP much.

19 amoxil online mail-order pharmacies amoxil online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 5. června 2018 v 18:50 | Reagovat

Paragraph writing is also a excitement, if you know after that you can write if not it is complicated to write.

20 amoxicillin 500mg capsules amoxicillin 500mg capsules | E-mail | Web | 6. června 2018 v 2:08 | Reagovat

I am truly grateful to the holder of this web site who has shared this great post at at this time.

21 amox-clav 500 mg amox-clav 500 mg | E-mail | Web | 6. června 2018 v 15:25 | Reagovat

When some one searches for his necessary thing, therefore he/she wishes to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.

22 amox clav 875-125 amox clav 875-125 | E-mail | Web | 6. června 2018 v 18:54 | Reagovat

This paragraph will help the internet users for setting up new blog or even a blog from start to end.

23 amoxicillin for ear infection amoxicillin for ear infection | E-mail | Web | 7. června 2018 v 6:22 | Reagovat

Thanks in support of sharing such a nice idea, piece of writing is fastidious, thats why i have read it entirely

24 viagra viagra | E-mail | Web | 20. června 2018 v 23:14 | Reagovat

This piece of writing about Web optimization is truly pleasant one, and the back links are genuinely very valuable to market your site, its also called SEO.

25 buy sildenafil online buy sildenafil online | E-mail | Web | 21. června 2018 v 1:42 | Reagovat

Thankfulness to my father who told me about this weblog, this blog is in fact amazing.

26 female viagra female viagra | E-mail | Web | 21. června 2018 v 3:25 | Reagovat

Can any one let know me that is there any on the net classes for Search engine optimisation, as I desire to learn more concerning Search engine optimisation.

27 buy sildenafil online buy sildenafil online | E-mail | Web | 21. června 2018 v 18:44 | Reagovat

Hi there everyone, I know YouTube video consists of fewer bytes of memory due to that its quality is poor, except this YouTube video has wonderful picture quality.

28 cheap generic viagra cheap generic viagra | E-mail | Web | 22. června 2018 v 3:18 | Reagovat

Yes I am also in explore of Flash tutorials, because I wish for to learn more regarding flash, therefore if you have please post it here.

29 viagra 50mg viagra 50mg | E-mail | Web | 22. června 2018 v 8:51 | Reagovat

Every weekend i used to pay a quick visit this website, as i wish for enjoyment, as this this web page conations really nice funny information too.

30 hard on viagra jelly online mail-order pharmacies hard on viagra jelly online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 23. června 2018 v 2:22 | Reagovat

If you wish for to take a good deal from this piece of writing then you have to apply these techniques to your won blog.

31 viagra jelly online mail-order pharmacies viagra jelly online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 23. června 2018 v 14:06 | Reagovat

I am genuinely delighted to read this website posts which contains tons of helpful data, thanks for providing such statistics.

32 viagra professional online mail-order pharmacies viagra professional online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 25. června 2018 v 5:57 | Reagovat

What's up everyone, I know YouTube video contains fewer bytes of memory due to that its quality is bad, however this YouTube video has impressive picture quality.

33 tadalafil generic tadalafil generic | E-mail | Web | 6. července 2018 v 9:09 | Reagovat

Superb, what a website it is! This website presents useful information to us, keep it up.

34 tadalafil generic tadalafil generic | E-mail | Web | 6. července 2018 v 13:25 | Reagovat

Piece of writing writing is also a fun, if you know then you can write or else it is complicated to write.

35 cialis online cialis online | E-mail | Web | 6. července 2018 v 15:57 | Reagovat

On each weekend, we all colleagues together used to watch movie, as enjoyment is also essential in life.

36 cialis 20 mg cialis 20 mg | E-mail | Web | 6. července 2018 v 17:41 | Reagovat

If you are paying attention to learn SEO strategies then you must read this post, I am sure you will obtain much more from this post concerning Search engine marketing.

37 tadalafil generic cialis 20mg tadalafil generic cialis 20mg | E-mail | Web | 6. července 2018 v 18:06 | Reagovat

Hi, for SEO real contents are in fact required, if you only make a copy and paste then you can not ranked in search engines.

38 tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg | E-mail | Web | 6. července 2018 v 18:29 | Reagovat

Remarkable YouTube video tutorials posted at this web page, I am going to subscribe for daily updates, for the reason that I don’t want to miss this series.

39 cialis 20 mg cialis 20 mg | E-mail | Web | 7. července 2018 v 1:41 | Reagovat

What's up, everything is going nicely here and ofcourse every one is sharing data, that’s really fine, keep up writing.

40 cheap cialis cheap cialis | E-mail | Web | 7. července 2018 v 3:31 | Reagovat

Hi to all, how is all, I think every one is getting more from this web page, and your views are fastidious in support of new people.

41 cialis 5mg cialis 5mg | E-mail | Web | 7. července 2018 v 6:10 | Reagovat

Truly when someone doesn’t be aware of then its up to other users that they will help, so here it happens.

42 tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg | E-mail | Web | 7. července 2018 v 14:31 | Reagovat

What's up, of course this paragraph is really good and I have learned lot of things from it about blogging. thanks.

43 tadalafil tablets tadalafil tablets | E-mail | Web | 7. července 2018 v 15:05 | Reagovat

One more thing that I would like to share at this time is that, whatever you are using free blogging service however if you don’t update your webpage on on a regular basis basis then it’s no more worth.

44 tadalafil 20mg tadalafil 20mg | E-mail | Web | 7. července 2018 v 17:54 | Reagovat

What's up, I also desire to share my opinion here, when i don’t know even about a simple thing related to Personal home pages, I always go to hunt that from internet.

45 cialis for sale cialis for sale | E-mail | Web | 7. července 2018 v 18:28 | Reagovat

I think a visualized presentation can be improved then simply a easy text, if information are defined in images one can without difficulty understand these.

46 buy cialis buy cialis | E-mail | Web | 7. července 2018 v 22:45 | Reagovat

It’s wonderful that you are getting thoughts from this post as well as from our discussion made here.

47 buy 100mg viagra buy 100mg viagra | E-mail | Web | 9. července 2018 v 19:55 | Reagovat

Actually movie is the presentation of some one’s feelings; it gives the lesson to the users.

48 where to buy viagra where to buy viagra | E-mail | Web | 9. července 2018 v 22:20 | Reagovat

I always emailed this weblog post page to all my contacts, because if like to read it after that my friends will too.

49 natural viagra natural viagra | E-mail | Web | 9. července 2018 v 23:07 | Reagovat

What's up everybody, I am sure you will be enjoying here by watching these funny videos.

50 where to buy viagra where to buy viagra | E-mail | Web | 10. července 2018 v 0:25 | Reagovat

Hi everyone, I am sure you will be enjoying here by watching these kinds of comic videos.

51 sildenafil prices sildenafil prices | E-mail | Web | 10. července 2018 v 8:31 | Reagovat

When some one searches for his essential thing, therefore he/she wants to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.

52 generic viagra available generic viagra available | E-mail | Web | 10. července 2018 v 16:17 | Reagovat

Because the YouTube movies are posted at this place same like I also embed YouTube video code at my own site, for the reason that it is easy to take embedded code.

53 viagra soft tabs online mail-order pharmacies viagra soft tabs online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 10. července 2018 v 19:44 | Reagovat

I am in fact eager of reading posts concerning developing new webpage, or even concerning Search engine optimisation.

54 viagra cost viagra cost | E-mail | Web | 11. července 2018 v 3:20 | Reagovat

What's up mates, nice post and good arguments commented at this place, I am genuinely enjoying by these.

55 viagra generic viagra generic | E-mail | Web | 11. července 2018 v 10:59 | Reagovat

What a lovely story! The story in this YouTube video that is posted here is truly a good one with having fastidious picture quality.

56 100 mg viagra lowest price 100 mg viagra lowest price | E-mail | Web | 11. července 2018 v 11:50 | Reagovat

Wow! Its also good piece of writing regarding JavaScript, I am genuinely eager of learning JavaScript. thanks admin

57 cialis 5mg cialis 5mg | E-mail | Web | Včera v 16:29 | Reagovat

What's up every one, here every one is sharing such experience, so it’s pleasant to read this blog, and I used to pay a quick visit this weblog everyday.

58 tadalafil generic tadalafil generic | E-mail | Web | Dnes v 0:54 | Reagovat

Hurrah, what a quality it is! As mostly YouTube video tutorials have no pleasant quality, however this is in fact a fastidious quality video.

59 cialis prices cialis prices | E-mail | Web | Dnes v 2:33 | Reagovat

For my study purposes, I always used to download the video lectures from YouTube, since it is trouble-free to fan-out from there.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

"Death is just part of life"

(Barbara Ann Kelly)