Sledujte pravidelně termíny koncertů!

Oficial page of wikina-blog on facebook

Diskuze pro fanoušky!

Diskuze o Johnově koncertě v Praze

18.08.2012 - Kathy Kelly - Praha
08.12.2012 - Angelo Kelly - Praha

Březen 2012

Angelo Kelly - První včerejší koncert + fotky

31. března 2012 v 13:26 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Angelo Kelly
A.K: "The first show yesterday was amazing! It was so nice to see some of you again and to perform my new song live for the first time. My wife and kids joined me for a part of the show and that was truely special. Looking forward to the show tonight."

A.K.: "Včerejší první show byla úžasná! Bylo milé vidět některé z vás znovu a představit mé nové písně živě poprvé. Moje manželka a děti mě doprovázeli při části show a to bylo opravdu výjimečný. Těším se na dnešní show."Došlo mi DVD Stille Nacht společně s fotosetem :-)

28. března 2012 v 20:12 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  >>About me<<
Zdravím vás všechny, kteří jste sem zavítali! :)

Nejdřív bych se vám všem chtěla omluvit, že sem už nějaký ten den nic nepřibylo. Jednodušše nemám vůbec čas. Od té doby, co dojíždím do cca hodinu (vlakem) vzdáleného města a vstávám v 5.30 a vracím se 16.30 toho moc nestíhám. :( Učení, domácnost, přátelé...A nějak mi nezbývá moc času. Snad se na mě nezlobíte a odpustíte mi. Pokud někdo budete mít nějakou básničku nebo příběh, budu moc ráda, když ho zde budete chtít publikovat a alespoň nějakým způsobem mi pomoci udržet tento blog v chodu. A pokud budete vědět o něčem novém, zašlete mi to, prosím! Můj email je stále stejný - wikina@email.cz

- A teď se dostáváme k hlavnímu nadpisu článku. Totiž DVD Stille Nacht s fotosetem. Fotoset určitě doporučuji, jsou v něm nádherné fotky. :) K DVD mám menší výhrady - třeba mě mrzí to, že nejsou moc kvalitní záběry...tedy, ne, že by nebyly kvalitní, ale spíš mě mrzí, že tam nebývají moc záběry na Kellys z blízka, ale je to natáčené zezadu, popřípadě odvrchu. Určitě všechny záběry nestojí za prd, ale nějaký ten pořádný záběr jako třeba na Stadium Tour by se hodil, no ne?? :D Jinak je to moc krásné a i když pár písniček chybí, tak většina jich tam je. :) Navíc se můžete těšit i na rozhovory s jednotlivými členy Stille Nacht (v angličtině s německými titulkami), rozhovor s Paulem o jeho oblíbeném nástroji a i záběry ze zákulisí!! Každopádně dvd vřele doporučuji, protože myslím, že o zážitek nebude nouze a vy se alespoň tímto způsobem budete moci promítnout zpět (někteří poprvé) na turné Stille Nacht. :) Pokud někdo budete mít zájem o objednání DVD, myslím, že adminka webu www.kellyworld.cz DVD stále ještě objednává! :)


Maite Kelly - nová fotka

28. března 2012 v 20:00 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Maite Kelly

Neuvěřitelný, kolik moc Maite zhubla. Moc jí to sluší, jsem ráda, že se sama cítí skvěle a vypadá skvěle. :) Nicméně...kam se ztratilo to charisma naší staré Maite??

* Omlouvám se, že sem zase týden nic nepřibylo. Pokusím se polepšit se! :(

Angelo Kelly - Q & A - překlad

21. března 2012 v 18:57 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Angelo Kelly
Na Angelových stránkách www.angelokelly.de jste se mohli na cokoliv zeptat Angela. Pak byly některé zajímavé otázky předány Angelovi a ten na ně odpověděl. Tady je překlad, za který vděčím www.kellyworld.wz.cz a v originálním znění si ho můžete přečíst právě na Angelových oficiálních stránkách! :)

Jaký je tvůj oblíbený sport?

Vím, že byste to do mě neřekli, protože nepatřím zrovna k největším na téhle planetě, ale miluju basket. Často s Gabrielem hrajeme a už teď je lepší než já! Snažím se sledovat zápasy NBA, kdykoli k tomu mám příležitost, a můj oblíbeý hráč je Kobe Bryant. Velká část mé rodiny žije v Bostonu v USA. Většina z nich jsou fanoušky týmu Boston Celtics, ale já zůstanu u Kobeho a jeho Lakers. LAKERS JEDEEEM!!!

Poslední koncert tvého Traveller tour se natáčel. Proč z něho nebylo vydáno DVD?

Udělat koncertní DVD, to vyžaduje mnohem větší náklady. Například musí být na místě podstatně více kameramanů a hudba se musí nahrávat ve vysoké kvalitě. Jedině tak se pak dá na DVD pracovat ve střižně a ve studiu míchat a masterovat hudbu. A to je jen pár podmínek, které musejí být při výrobě DVD splněny.Paddy Kelly - Touring for charity

20. března 2012 v 20:13 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Paddy Kelly

With his solo-project "AGAPE", Paddy brings the EUROSARIUM-tour to Germany. In June he will be presenting spiritual concerts with subsequent prayer vigils in ten German churches. His intention: to counteract substantive and spiritual starving in the world. In this he is supported by the "Bonifatiuswerk der deutschen Katholiken". 10 Euros of every ticket will go to Caritas Germany for starving people in Ethiopia. Accompanied by Stern TV, Paddy visited the local aid projects last week. A report will be broadcasted in May before the tour kicks off. In addition to new songs that are going to be included on his next album and were mostly written during his time in the monastery, Paddy will also play some of his Kelly Family classics. His band of international musicians supports him with the two-and-a-half- to three- hour program, consisting of music, staging and prayer.

Paddy named the tour after the biblical term for the love of God and charity - "AGAPE" and explains his choice: "These evenings are a way for me to combine my art with my faith and at the same time do something against the substantive starving in Africa and the spiritual starving here in Europe. I come across many people missing spirituality and happiness in their lives. In my life I was fortunate enough to experience the love of God. By means of events like these and my new songs I hope to be able to make this tangible for others as well and at once help starving people in Ethiopia. Only thinking about someone dying of hunger every four seconds despite the fact that there is actually enough food for everyone, causes an inner urge for me to involve myself."

Tour dates:
31.05. Düsseldorf - Kirche St. Peter
01.06. Freiburg - Kirche St. Barbara
03.06. Paderborn - Kirche St. Kilian
05.06. Chemnitz - Kirche St. Joseph
06.06. Würzburg - Pfarrkirche St. Peter & Paul
08.06. Potsdam - St. Peter und Paul Kirche
10.06. Ingolstadt - St. Pius Kirche
12.06. Hannover - St. Maria Kirche
14.06. Cloppenburg - St. Josef Kirche
15.06. Münster - Heilig Kreuz Kirche

V krátkosti, Paddy strávil několik dní v Ethiopii, kde se setkal se spoustou místních lidí. To ho natolik oslovilo, že se rozhodl uspořádat po Německu turné o 10 koncertech, kde půjde z každého prodaného lístku 10 euro právě na lid v rozvojových zemích.
Jak Paddy říká: "Tyto večery jsou pro mě způsob, jak spojit moje umění s vírou a ve stejnou chvíli udělat něco proti hladovění v Africe a duchovnímu hladovění zde v Evropě. Setkal jsem se s mnoha lidmi, co postrádají spiritualitu a štěstí v životě. Já jsem měl ve svém životě to štěstí, že jsem mohl poznat Boží lásku. Prostřednictvím akcí, jako jsou tyto a mých nových písní, doufám, že budu schopný to samé udělat pro ostatní a zároveň pomoci i hladovějícím v Etiopii. Jen pomyšlení na to, že každé čtyři vteřiny umře někdo hladem i přesto, že je jídla dost pro všechny, mám nutkání se zapojit."

Lístky k zakoupení zde


Festival Anuncio - UN PETIT AIR DE FESTIVAL POUR UN WEEK END À MONTMARTRE

11. března 2012 v 21:20 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Paddy Kelly

Vybrala jsem jen ty fotky, na kterých je Patrick, ale pokud někdo chcete vidět i ty ostatní, tak tady. Zdroj + zbytek fotek

Angelo Kelly - Die Supertalente: Wie Wunderkinder erwachsen werden

11. března 2012 v 15:18 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Angelo Kelly

Video

Bohužel videu moc nerozumím, ale hned jak se dostanu k překladu, tak ho sem dám. Nebo byl by někdo tak hodný a přeložil Angelovy části? :)Rozhovor: Patricia Kelly by se do dob Over the Hump už nikdy nevrátila

9. března 2012 v 13:12 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Patricia Kelly

Patricia Kelly, členka bývalé skupiny The Kelly Family, byla několik dní v Praze. Kromě romantických procházek s manželem, ochutnávky naší kuchyně a koncertu si s námi stihla také popovídat. Během velmi příjemného rozhovoru Patricia prozradila, co pro ni znamená hudba i co by ve svém životě chtěla změnit.
Váš koncert tady v Praze byl okouzlující. Jak se Vám zpívalo?
Děkuji. Bylo to úžasné. Úplně mě to omámilo. Publikum, které zde bylo, bylo jedno z nejlepších, které jsem kdy zažila. Vážně. Ti lidé byli tak emotivní, otevřeli svá srdce. Nebyla mezi námi žádná zeď, přes kterou bych se musela dostat. Smáli se, plakali, byli zkrátka přirození. Bylo to překrásné. Tenhle koncert se pro mě stal velmi hlubokou zkušeností.

Přečtěte si celou reportáž z pražského koncertu

Turné Songs & Stories je jakousi rekapitulací Vaší hudební kariéry. Proč jste se rozhodla zrekapitulovat svůj život?
Dobrá otázka. Přemýšlela jsem o tom posledních asi čtrnáct let. Nevím, kdy přesně nastal ten zlom. V každém případě jsem moc přemýšlela a řekla jsem si: wow, napsala jsem tolik hezkých písní a nikdy jsem je svému publiku nezazpívala. Každá ta píseň vypovídala o nějakém období, o tom, co jsem prožívala. Vracela jsem se se svými písněmi do minulosti.
Navíc jsem v posledních letech toužila napsat ještě jednu skladbu z doby, kdy jsem hledala lásku. Takže jsem to udělala. Nevím. Myslím, že umělci možná mají určité sklony přemýšlet více o svém životě. Také jsem před dvěma lety onemocněla. A to mě přinutilo hodně přemýšlet.
Cítila jsem se dobře, když jsem procházela pasáže jednotlivých skladeb, které jsem stvořila. Je to velmi krásný pocit a jsem na všechny ty skladby pyšná. Děkuji za ně a myslím, že také fanoušci jsou velmi rádi, protože jsem kromě nových věcí oživila písně, které dlouho nikde neslyšeli.


Která skladba a její příběh jsou pro Vás nejdůležitější?
Z mých vlastních skladeb?
Ano.
Momentálně je to Put on the Light. Dneska jsem ji nezpívala, protože publikum toužilo slyšet Looking for Love. Takže jsem Put on the Light vynechala a zazpívala, co lidé chtěli. Ale nejoblíbenější je Put on the Light, je to moje nová píseň.
A co Vaše minulost a doba, kdy jste vystupovala s The Kelly Family? Jak na to vzpomínáte?
Milovala jsem to. Miluju zpívání se všemi svými bratry a sestrami. Vždycky to tak bylo a nikdy to nebude jinak. Chtěla jsem s nimi zpívat už od svých pěti let a nikdy se to nezměnilo. Zažili jsme báječné chvíle. Pro mě to byl dar zpívat se svou rodinou po Evropě i po celém světě. Jsem za to svým rodičům velmi, velmi vděčná. Učili jsme se jazyky, poznávali kultury, lidi. Byla to vážně bohatá zkušenost. Byl to dar, vzácnost. Jenom se bojím, že toto nebudu schopná udělat pro své vlastní děti.
Dá se říct, že zpívání v evropských ulicích s Vaší rodinou bylo nejlepším obdobím vaší společné kariéry?
Největší úspěch jsme měli v polovině devadesátých let. Já osobně jsem ale měla nejradši dobu, kdy jsme byli ve Španělsku. Byli jsme na začátku a myslím, že to pro nás bylo nejradostnější období. Ale užívala jsem si každé období, každé bylo jiné. Ty časy ve Španělsku byly velmi rodinné, milé. Zažili jsme s naší hudbou soustu legrace a zábavy. Když se z nás stali profesionálové, nebylo to již tak jednoduché. Zažili jsme dobré i špatné dny. Snažíte se být co nejlepší, ale někdy to zkrátka nevyjde. Jako umělci jsme se museli nějakým způsobem vyvíjet. To je velmi důležité. Kdybyste zůstala na stejném místě, byl by to problém. Musíte se vyvíjet. Někdy děláte chyby, ale stále se nějakým způsobem hýbete, rostete. Uvíznout v jednom období je velmi nebezpečné.

Album Over the Hump bylo patrně tím nejúspěšnějším. Chtěla byste se vrátit do té doby, kdy vzniklo?
Ne.
Vážně?
Opravdu. Jsem dnes velmi šťastná. A možná jsem šťastnější, než jsem byla tehdy. Mám ráda malé publikum, jsem s lidmi ráda v kontaktu. Zpívat pro mnoho lidí je skvělé, ale já si nejvíce užívám, když jsem blízko svým posluchačům. Období alba Over the Hump bylo hezké, ale bylo tu i mnoho nesnází, museli jsme mít ochranku... Takže to není moje nejoblíbenější období. Dnes jsem mnohem šťastnější.
Chtěla byste znovu spolupracovat se svými sourozenci?
Ano. Rozhodně ano. V prosinci jsme společně dokonce vytvořili projekt Stille Nacht (Tichá noc - pozn. redakce), se kterým jsme vystupovali v Německu. Mělo to velký úspěch. Byl to vánoční projekt, ve kterém vystoupilo pět nebo šest členů rodiny. Celé jsem to iniciovala já, oslovila jsem ostatní. Přijel dokonce i Paddy. Bylo to úžasné. Myslím si, že je skvělé, že se občas sejdeme, spolupracujeme na velkém projektu a zároveň máme každý svou vlastní hudební kariéru. Je to hezké. Obojí. Proč ne?
A co muzikály? Vystupovala jste v německém Vom Geist der Weihnacht (O duchu vánočním - pozn. redakce). Bavilo Vás to?
Ano, moc. Hrozně jsem si užívala hereckou část. Byla jsem jako malá holčička, která si hraje. Bylo to vážně zábavné. Chtěla jsem vyzkoušet něco jiného, než je samotný zpěv, abych se jako umělkyně zase o kousek posunula. A bylo to úžasné, fantastické.


Chystáte se účinkovat v nějakém dalším muzikálu?
Možná. Pokud ovšem najdu ten správný scénář. Někdy mi chodí nabídky, ale abych roli přijala, musí být dobrá. Nechci hrát cokoliv. Role mi musí něco říkat, něco pro mě znamenat, odpovídat mé osobnosti, protože onu postavu musím dokázat oživit. Navíc muzikály vyžadují mnoho práce. Nemohla bych se jim věnovat neustále, protože bych neměla čas na své děti. Ale jednou si to možná zopakuji.
Jak vnímáte současnou hudbu?
Nejsem velkým fanouškem velkých popových hvězd. Mám ráda všechny hudební žánry, ale interpret musí být skutečný. Musím cítit, že zpěv pro něj není jen role nebo marketingový tah. Může to být klidně i techno, může to být pop, jazz, folk. Myslím si, že nejdůležitější je osoba, která za hudbou stojí. Jaký je to typ osobnosti a zda hudbou žije. Hudba by jí měla vycházet přímo ze srdce. To je pro mě mnohem důležitější než samotná hudba. Onen duch.
Existuje ve Vašem životě něco, co byste chtěla změnit?
Ne. Není co.
Takže jste absolutně šťastná.
Ano. Mám jen jeden sen. Ale je to sen, ne změna. O změnách jsem nikdy nepřemýšlela.
Jaký je to sen?
Chtěla bych třetí dítě. Zkusíme to znovu. Ale jinak děkuji za to, že jsem naživu, že jsem dostala dar tvořit hudbu, že mám manžela a dvě děti. Nemůžu být šťastnější.


Patricia Kelly - It´s So Beautiful 3.3.2012

8. března 2012 v 18:15 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Patricia Kelly
Patricia skládala písničku speciálně pro Prahu a o jejich prodlouženém víkendu v Praze. Nádhera! :) Nakonec zpívá David s Patricií :)

Kathy Anne (49 let)

6. března 2012 v 20:21 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Kathy Kelly

Přeju naší milé Kathy všechno nejlepší k dnešním, již 49. narozeninám. Ať je stále zdravá, šťastná a úspěšná. A stále se směje na svět. :-)


Obal na nové Dokument DVD od Angela!

6. března 2012 v 18:08 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Angelo Kelly
...Jak se vám líbí? :)

Angelo Kelly - Newsletter 3.3.2012

6. března 2012 v 18:03 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Angelo Kelly

The new album

With his new album "OFF ROAD", Angelo Kelly has recorded something very honest and pure.
The songwriting is both personal and inspiring and will surely touch peoples hearts.
A.K.: "These new songs are about people I've met on the street, about our different life,
which we now live. About family, love, faith, pain, hope, courage and happiness.
I've only recorded songs on this album, that really mean something to me."

Překlad:

Nové album

S jeho novým albem Off Road, Angelo natočil něco velmi upřímného a čistého. Psaní písní je osobní a inspirující a jistě se dotkne lidských srdcí.
A.K.: "Tyhle nové písně jsou o lidech, které jsem potkal na ulici, o našem rozdílném životě, který momentálně žijeme. O rodině, lásce, víře, bolesti, naději, odvaze a štěstí. Natočil jsem jen pár písní na tohle album, a to písně, které pro mě něco znamenají."


Pokud chcete slyšet úryvky z Angelovo nových písní, můžete zde.


Patricia Kelly spoutala pražské publikum neviditelnými okovy své fantastické hudby

6. března 2012 v 17:25 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Patricia Kelly

Pražský Lichtenštejnský palác otevřel své brány projektu Songs & Stories, za nímž stojí Patricia Kelly z The Kelly Family. Interpretka hitu First Time všem příchozím připravila neskutečný zážitek, z něhož mrazilo v zádech.
Rodinná skupina The Kelly Family se stala pro celý svět legendou. Jejich rytmy jen stěží dostaneme z hlavy. Nenávidění i milovaní sourozenci však svou společnou kariéru ukončili a nyní se věnují sólovým projektům. Do Prahy tentokrát přijela Patricia Kelly a přivezla s sebou Songs & Stories Tour.
Sál Martinů Lichtenštejnského paláce není nijak velkým prostorem, avšak jeho krása a akustika z něj dělají místo, na jakém by chtěl snad každý muzikant vystoupit. Slibovaná komorní atmosféra tak neměla být připodobňována k táborákovému posezení, ale spíše k maličkému obřadnímu místu, v němž se snoubí láska a emoce.
Krátce po osmé hodině večerní Patricia vstoupila se svým kytaristou Christianem na pódium. V tom okamžiku se něco stalo. Převážně dámské publikum zapomnělo, kým je, nebo bylo. Desítky osobností splynuly v jednu jedinou, Patricia zavřela oči a z jejích úst se spustil vodopád nádherných tónů. Z jejího hlasu dokonce vymizelo prazvláštní vibrato, kterým se prezentovala ještě za dob The Kelly Family.


Téměř vyprodaný koncert nesl přívlastek akustický. Kromě zpěvu tak bylo možné slyšet pouze akustické kytary, buben a perkuse. Patriciino boom boom první skladby podpořil právě buben. Při těchto tónech jako by se tlukot srdcí všech přítomných sjednotil. Srdce v tento okamžik bila pro jedinou věc - pro hudbu.
Pokud se člověk podíval na pódium, připadal si jako v pohádce. Pokud se však jeho zrak obrátil do hlediště, mohl by lehce uvěřit, že se nachází v obrovské hale na koncertě pro tisíce lidí. Slečny měly pomalované tváře, v rukách držely vlajky své země a nadšeně mávaly. Kromě českých posluchačů se totiž v Sále Martinů objevil nespočet cizinců. Příznivci Patricie Kelly pocházeli ze Slovinska, Slovenska, Chorvatska, Polska i Skotska.

Podívejte se také na fotogalerii z celého koncertu

Během večera zaznělo mnoho skladeb, které poskládané za sebou vyprávěly příběh Patriciina života. Zazněly písně jako Like a Queen, Secret Heart of Jesus, No One but You, It's OK Now nebo Please Don't Leave Me. Při tónech těchto skladeb se člověk bál i nadechnout, aby nezlomil vytvořenou atmosféru. Každý tón byl velmi silný, Patricia ho prožívala, a otevřela tak svůj svět i svým příznivcům.

Jak už název turné Songs & Stories napovídá, k písním vždy patřil také nějaký příběh. Od vážnějších témat, jako bylo osamění, zármutek nebo stěhování, se zpěvačka dostala i k veselým historkám o mrtvých krysách v posteli, jež jí tam zanechávali její bratři, nebo o pravidelných nočních toulkách, při kterých kradla čokoládu. "Život je jednou nahoře, jednou dole. Tak to je a o tom je i můj příběh," nechala se slyšet Patricia.
Jako by se na pódiu střídaly dvě zpěvačky - dospělá žena plná dobrých i zlých zkušeností a dívka s neuvěřitelnou energií a pozitivitou. Patricia Lichtenštejnský palác zvedla ze židlí a roztančila všechna přítomná těla. Skladba Explosions se proměnila v La Bambu, Patricia odhodila kytaru, sestoupila z pódia a vytvořila se svými fanoušky hada, se kterým protancovala celý sál.


Patricia na pódiu čarovala

Zpěvaččin hlas skutečně zaslouží uznání. Nádherné hloubky i výšky, zajímavá barva, cit. Její zpěv zněl krásně ve všech polohách. Nad neskutečně velkými rozdíly v dynamice a perfektní intonací lze jen smeknout klobouk.
Jednoznačně nejhlubším momentem koncertu byla skladba Hiroshima, I'm Sorry, kterou napsal zpěvaččin otec. Patriciina slova se vrývala po písmenkách do hlav všech přítomných. Lichtenštejnský palác se otřásal pod neskutečným náporem emocí. Každá vteřina jako by byla právě vybuchující sopkou, jež chrlí lávu a nechává ve svědcích nesmazatelné stopy. Zprvu oněmělé publikum se přidalo k Patricii a začalo zpívat s ní. Zvuk kytary se zmírnil na minimum, zřetelné byly jen údery do bubnu. Hlasy všech přítomných se spojily a vytvořily armádu bojující proti nespravedlnosti. Dokonalá akustika hřmějící hlasy podpořila. Nabízelo by se dodat, že člověk měl husí kůži, ale to, co přítomní při skladbě Hiroshima zažili, se s husí kůží nedá vůbec srovnávat.

Lichtenštejnský palác byl tento večer světem ve světě. Na koncertě jako by se zastavil čas. Emoce, energie a hudba se staly společným jazykem, kterému každý rozuměl. Patricia na závěr zazpívala svůj hit First Time, následovala autogramiáda a posluchači se rozešli do chladné březnové noci nabití nepopsatelnými pocity a hlubokými zážitky.


FOTO: Patricia Kelly - Lichtenštejnský palác 3.3.2012

6. března 2012 v 17:19 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Patricia Kelly

Fotky zde

Drobná a křehká Patricie svým nádherným čistým hlasem a příjemnými melodickými písněmi, doprovázena jen kytarou a bubínkem, naplnila Sál B. Martinů doslova až po strop. Od prvních tónů publikum souznělo s ní - zpěv, výbuchy nadšení a potlesk ve stoje střídaly chvíle něžných, procítěných a baladických skladeb. Pokud je tento sál zvyklý spíše na komorní koncerty - na tento plný energie rozhodně nezapomene...


Patricia v Praze - fotka

2. března 2012 v 17:22 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Patricia Kelly

Tak Patricia je už nějakou tu dobu v Praze a Denis přidal na facebook fotku Patt z Karlova Mostu. No není nádherné? Už se těším na zítřek!!! :)

"Death is just part of life"

(Barbara Ann Kelly)