Sledujte pravidelně termíny koncertů!

Oficial page of wikina-blog on facebook

Diskuze pro fanoušky!

Diskuze o Johnově koncertě v Praze

18.08.2012 - Kathy Kelly - Praha
08.12.2012 - Angelo Kelly - Praha

Leden 2012

Patricia Kelly - Výlet do kláštera ve Francii

30. ledna 2012 v 20:26 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Patricia Kelly

Patricia na facebook přidala fotky z jejího pobytu ve francouzském klášteře. :)

Vorfahren gesucht 27.1.2012 (WDR)

28. ledna 2012 v 12:32 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Original Videa
Joeyho hledání po předcích. Zjistilo se, že Kellyovi mají předky dokonce i z Německa!!!
Hledání se zúčastnil i Angelo, Jimmy a Patricia. :) Mrkněte na videa, jsou krásná...Hned jak bude někde překlad, budu ho zde sdílet. :) ..Nemáte někdo chuť videa přeložit??
A poslední partu Joey najde svého bratrance a můžete tam vidět i Sean´O Kelly :)

I.part

II.part

III.part

Santa Maria - Wien 1998

27. ledna 2012 v 22:08 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Live Videa
Skvělá verze - miluju tu jejich španělštinu :)

Rodinné fotky

25. ledna 2012 v 20:32 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  The Kelly Family
Řekla jsem si, že jsem sem už delší dobu nedala žádné fotky všech sourozenců. Takže doufám, že vám udělají radost! :)

Joey Kelly - Hessicher Rundfunk - úryvky z rozhovoru 12.1.2012

23. ledna 2012 v 20:15 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Joey Kelly
Joey se objevil 12.1.2012 v rádiu Hessicher Rundfunk - hr3. V rozhovoru prozradil věci, které jsme o něm ještě neslyšeli. Za přepis a překlad rozhovoru patří mé velké díky Sylvě a snad se nebude zlobit, že jsem zde umístila její práci. Díky! :)

Moderátorka Bärbel Schäfer: "Tady jsem před tebe postavila talíř se sladkostmi. Je to něco pro tebe, nebo to mám odnést a sníst sama?:-D"
Joey: "Né! Já sice nejím úplně všechno z toho, ale něco v každém případě jo. Když se člověk pohybuje a sportuje, může si přece dovolit o pár kalorií víc, tak, aby neměl nadváhu..."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Tak si dej, nenechej se pobízet, jestli chceš už teď ochutnat..."
Joey: "Né, to i později...voda mi teď stačí..." (sáhne po pohárku s vodou)
* * *
Joey: "V 90. letech byli Kellyovi, řekl bych, skoro v každém vydání Brava. A taky byly ankety...a já jsem nebyl nejoblíbenějším Kellym, to ani náhodou. V Bravu byla třeba anketa...kdo je váš nejoblíbenější člen Kelly Family. A nás bylo ve skupině devět lidí...takže fakt hodně. První a druhý - Paddy a Angelo, pak ti ostatní...a poslední jsem byl já!"
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Oooo!"
Joey: "Míň než dvě procenta hlasů jsem měl! V představovacím profilu v Bravu bylo napsáno: Joey Kelly je rebel v Kelly Family! (Bärbel Schäfer smích) Poslouchá heavy metal! A takové věci...které ze mě dělaly 'zlého muže' kapely... Ty dvě procenta byla možná také kvůli tomu..."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Ach jo, čtenáři Brava! (smích) Záviděl jsi těm, co se umístili líp?"
Joey: Záviděl? Ne, to vůbec. Závist je prostě něco, co je mi cizí. Já spíš lidi obdivuju. Záviděl jsem jenom bráchovi Paddymu - nebo vlastně dodnes mu závidím - jak moc nadaný hudebník to je, je to super týpek. Je to strašně fajn člověk a je opravdu takový, jaký je."
Moderátorka Bärbel Schäfer: Joey: A teď upřímně, Joey. Tehdy v Bravu...ale teď jsi středem pozornosti, při každém maratonu a triatlonu jsi na titulce...tím jsi tu tehdejší míru zájmu překonal!"
Joey: A byl jsem například taky párkrát v Playboyi!"
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Oooo! Teď to bude zajímavé!"
Joey: "A taky v Penthousu. Můj bratr Paddy si mě jednou vzal stranou...protože je velmi nábožensky založený...a povídá, Joey, já myslím, že není dobře, že jsi v časopise, který je pornograficky zaměřený. A já jsem mu na to řekl - Paddy, víš co? Přemýšlej takhle: Ty holky, které jsou tam vyfocené, si ten časopis taky koupí. A dozvědí se, kdo jsem!" (oba smích)
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Pro mě je to taky novinka, že jsou v Playboyi i muži, ale fajn."
Joey: "Jo... Cože?"
Moderátorka Bärbel Schäfer: "No to jsem vůbec nevěděla. Myslela jsem, že na těch fotkách jsou jenom ženy."
Joey: "Jo. Ale já jsem nebyl nahý!"
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Jo tak, ty jsi byl oblečený!" (oba smích)
* * *
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Jsi člověk, který působí fascinujícím dojmem díky výkonům v oblasti extrémních sportů. Ty tvoří velkou část náplně tvého života. Já jsem tě poznala jako muzikanta, spolu s tvojí rodinnou kapelou, ale velkou část tvého života vyplňují extrémní sportovní disciplíny. Kdy to začalo a co bylo tím důvodem?"
Joey: "Byla to náhoda. Bohudíky, že jsem pro sebe objevil vytrvalostní sport. A to v době, kdy jsme byli s rodinou všude možně úspěšní...bylo to v roce 1996, takže před šestnácti lety. Mezitím jsem absolvoval přes sto maratonských závodů. Je to vášeň, která mě doprovází, a ten oheň ve mně stále hoří a baví mě to."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Vzpomínáš si ještě na svůj úplně první maraton?"
"No jasně, to každopádně."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Nedávno jsme tu měli ve Frankfurtu maraton...běžel jsi někdy ve Frankfurtu maraton?"
Joey: "Jasně, víckrát jsem závodil ve Frankfurtu. Třeba zrovna předloni jsem ve Frankfurtu doprovázel nevidomého závodníka. Ve Festhalle byla cílová rovinka. Bylo to naprosto hustý. Frankfurtský maraton je jeden z nejlépe organizovaných, všechno běží hladce a rychle. To, co mě přimělo k této činnosti, byla fakt náhoda. Vsadil jsem se se sestrou Patricií, že zvládnu Volkstriathlon, malý triatlon, žádný Ironman, čemuž se ten frankfurtský blíží, ale prostě takový triatlon pro každého."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "A to je osm kilometrů běhu, pokud se nemýlím, dva a půl kilometru plavání a..."
Joey: "Olympijská vzdálenost je to. Takže 1,5 km plavání, 40 km na kole, 10 km běhu. A já si prostě myslel, že jsem superman, že jsem slavná hvězda a jsem každý týden v Bravu (oba smích)..."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "A proto to zvládneš..."
Joey: "A proto to zvládnu bez tréninku."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Takže ty jsi šel na startovní dráhu rovnou z gauče!"
Joey: "Přesně tak, rovnou! A odstartoval jsem...skočil jsem do vody...moje sestra Patricia, která měla v rámci sázky startovat také, svou účast těsně předtím zrušila, prý je nemocná, OK, to nevadí, já to dotáhl až na start..."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Ty jsi ten typ, ne? Když máš něco v hlavě, dotáhneš to do konce."
Joey: "Jo, zpravidla jo. Takže jsem odstartoval, skočil jsem do vody...a myslel jsem, že jsem naprosto super, že jim ukážu, že jsem ten největší...předsevzal jsem si různé časy, které chci splnit, a všechno možné... No... Po sto metrech byl 'peloton' pryč a já jsem se přitiskl k bójce, protože jsem lapal po dechu (moderátorka smích), dvě minuty jsem tam odpočíval, plaval jsem zpět..."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Né!" (smích)
Joey: "Můj kamarád to ještě ke všemu natáčel. Povídám, nech toho, už takhle je to parádní trapas a průšvih...a on - drž hubu, JÁ nejsem TVŮJ zaměstnanec:-D A když jsem si svlékl neopren, říkal jsem si...šílený, šílený...už teď jsi na konci svých sil...a říkal jsem si - i vítězové se takhle lehce vzdávají? Ne! Vstal jsem a řekl jsem si - zkusím to znovu. A pak jsem zase nastoupil na start a...do cíle jsem dorazil téměř jako poslední, na posledních kilometrech jsem předběhl dva starší závodníky, kteří se tam zakecali (smích) Takže jsem dorazil do cíle jako třetí od konce."
Moderátorka Bärbel Schäfer: "Ale zvládl jsi to."
Joey: "Jo, dorazil jsem do cíle!"
Dále Joey hovořil například o rodině či o street life období a časech největší slávy s Kelly Family:

"Rodina je pro mě smysl života a jeho základ. (...) Když má člověk děti, nemá už takový strach, že zemře, protože v nich žije dál. (...) Možná budeme mít štěstí a budeme mít ještě čtvrté dítě. To by byl sen. Když může člověk mít zdravé děti, je to to největší v životě."

"Co se týká odvahy, já tátovi nesahám ani po kotníky. On byl neskutečně odvážný. (...) Byli jsme velmi chudí. Skoro 19 let jsme hráli v ulicích celé Evropy. Byla to tvrdá, ale suprová škola. Když člověk hraje na ulici, říká se - klobouk nelže. Když jste dobří muzikanti, přežijete, když nejste, nepřežijete."

A Kellyovi přežili: "Když nebyl dobrý den, vydělali jsme 3.000-5.000 tehdejších marek. A když byl dobrý den, bylo to 20.000-30.000."

Mince využili i jinak: "Když jsme potřebovali zátěž do lodi, něco těžkého, co podrží náš hausbót hlouběji ve vodě Rýna, nacpali jsme mince vydělané pouličním hraním do žlutých beden z pošty. Ve finále jsme takhle skladovali v podpalubí lodi milión marek v mincích."

O sportu Joey říká: "Nepociťuji sport jako závislost, protože pojem závislost je negativní. Ale trénuju rád."

A mimo jiné také přiznal: "Kdybych nesportoval, byl bych už dávno v..."


Odkaz na video
John Kelly & Maite Itoiz - The Fairy´s Stolen Smile 10.9.2011 - Prague

22. ledna 2012 v 15:25 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  John Kelly
Já prostě tuhle písničku miluju :) Nezapomenutelný koncert a už se těším na další! :)

Kathy Kelly - Banks of Loch Lomond - 13.1.2012 / Hamburg

21. ledna 2012 v 16:00 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Kathy Kelly
Tak Kathy si nedala pauzu ani po Stille Nacht tour a v novém roce začíná znovu koncertovat. :) Skvělá písnička!

Stille Nacht - v plánu i v roce 2012

21. ledna 2012 v 15:56 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  The Kelly Family

Světem Kelly fanoušků se řítí tato novinka - Kellys mají v plánu udělat Stille Nacht tour i v roce 2012 a už je to i na této stránce, která pomáhala turné uspořádat. Myslím, že se máme na co těšit! :)

Wearing Of The Green and Papa Cool 5.12.1998/ Kopenhagen

19. ledna 2012 v 15:21 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Live Videa
Zase videa, která přenesou člověka do téhle doby. :) No uznejte sami. Sice je teď super, že se můžeme s Kellys setkat, není už ta hysterie a my jsme jim tak nějak blíž...ale...nechybí vám to šílenství?? Já se přiznám - mně jo!

Break Free 11.12.1998 / Plzeň

18. ledna 2012 v 18:01 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Live Videa
Nádherný, Barby je tu kouzelná :)


Making of Because It´s Love (Bremen 23.8.1997)

16. ledna 2012 v 16:21 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Original Videa
I.part

II.part

Tak můžu říci, že nikdy v životě jsem neviděla making of Because It´s Love a je uplně krásný. :) A i když to není nějak extra kvalita, má to svojí nádhernou atmosféru. Prostě náádherný! A myslím, že všichni známe krásnej výsledek klipu této úžasné písně. Bomba! :)

Angelo Kelly - Setlist ideas 14.1.2012

14. ledna 2012 v 16:17 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Angelo Kelly
Angelo is currently working on the setlist for the upcoming tour.
He will be performing many of songs from the new album, but
there will also be some older songs of his and a few covers on the setlist.
Here's a chance for you to let him know which song you would like him to perform.
Whether it's one of his, a Kelly Family track, a traditional or one from a particular artist.
Just post your thoughts on what you would love to hear from Angelo and who knows, it might just make the setlist.
You can leave a comment here or go to Angelo's Facebook page and leave it there.

Překlad:
Angelo momentálně pracuje na setlistu pro přicházející turné.
Představí mnoho písní z jeho nového alba, ale také zahraje jeho starší písnička a několik cover verzí (pozn. předělávek od jiných interpretů). A teď máte šanci dát Angelovi vědět, jakou písničku byste chtěli slyšet v jeho podání. Zda-li nějakou z jeho tvorby, od Kelly Family, tradicionální (pozn. irská, španělská, německá...) nebo nějakou od konkrétního interpreta.
Zašlete nám vaše myšlenkyo tom, jakou píseň byste od Angela rádi slyšeli a kdo ví, třeba to vytvoří setlist.
Komentáře můžete zanechat tady na webových stránkách a nebo na Angelově facebooku.


Já jsem hlasovala na facebooku, že bych si přála slyšet Falling Slowly od Glena Hansarda a Markéty Irglové - film Once - doporučuji! Film se odehrává v Irsku, kde se zamiluje Ir do Češky - moc krásný film. :) A tady je píseň, kterou bych si přála slyšet. Podpoříte mě a samozřejmě - sdělíte Angelovi, co byste si přáli slyšet?? Falling Slowly


V Praze vystoupí Patricia Kelly z kapely Kelly Family

12. ledna 2012 v 17:53 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Patricia Kelly
V Lichtenštejnském paláci v Praze vystoupí 3. března bývalá členka rodinnné kapely Kelly Family Patricia Kelly. V komorním programu s názvem Songs & Stories zavzpomíná na dvě desítky let ve skupině tvořené celkem devíti sourozenci, zazní také nové písně.
Skupina Kelly Family byla velmi populární v 90. letech. "Byla jsem často dotazována, jestli ještě někdy neodehraji koncert s písněmi z této doby," vysvětluje Patricia, proč sestavila program i ze starších hitů. K nim patřila i její píseň First Time, která se udržela dva roky v hitparádě populárního časopisu pro teenagery Bravo a přispěla k dlouhodobé mánii okolo skupiny.Ares Qui - Schwedt 29.8.1994

11. ledna 2012 v 19:16 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Live Videa
Skvělý video :) tahle písnička mě prostě vždycky roztancuje alespoň na židli :))

Sick Man (Barby is dancing) Köln 1994

11. ledna 2012 v 19:06 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Live Videa
Nádherná Barbarka :)


Paddy Kelly - Newsletter - překlad

7. ledna 2012 v 17:48 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Paddy Kelly
"Tohle turné bezesporu patří k nejpožehnanějším live zážitkům mého života. Byl jsem hodně dojatý, že jsem zase po tolika letech na pódiu a zpívám se svými bratry a sestrami, tím spíš, že to bylo se záměrem spojení křesťanské víry a umění; skutečného vánočního příběhu s hudbou a historií mojí rodiny. Myslím, že to fungovalo úžasně. Bylo krásné vidět novou generaci dětí Kellys, jak také vstupují na pódium a zpívají, přesně jako my, když jsme byli ještě děti. To nyní naplňuje přání mojí matky, "Keep on singing!", i v generaci jejích vnoučat.

Vánoční poselství Boží lásky k nám lidem jako celku je směřováno ke všem lidem. Rád jsem viděl, jak se mezinárodní tým (z Turecka, Indie, Kanady, Maroka, Německa, Francie/Španělska, Itálie/Švýcarska, Rakouska, Anglie, Irska) skládající se z věřících i nevěřících, křesťanů, muslimů a vyznavačů jiných náboženství, stal během jednoho turné "jednou rodinou". Mír, láska, radost, bratrství a jednota byly mezi námi na pódiu i v zákulisí vidět a cítit, a to je požehnání, protože jsme předávali, co jsme prožívali, a ne pouze dělali show.

Místní dětské a mládežnické sbory byly skvělým obohacením programu. Bylo tak fajn vidět tyhle děti a mladé lidi radostně zpívat a udržovat staré dobré tradiční vánoční písně naživu - zvláště v době, kdy tradice a hodnoty jakoby mizely a byly často nahrazovány hodinami strávenými před televizí, na internetu a hraním počítačových her.

Úžasně pozitivní reakce publika byla opravdu fantastická! Líbilo se mi, jak jsme se i s ním stali "jednou rodinou", aniž by existovala propast mezi účinkujícími a diváky. To je něco, na co můj otec vždy dbal při našich koncertech v minulosti, a jsem rád, že se nám podařilo to prožít. Bylo také cool vidět na koncertě lidi všeho možného věku, od miminek přes všechny ostatní věkové kategorie po osmdesátníky, wow! Působilo to, jako kdyby se "jedna velká rodina" složená z jednotlivých rodin shromáždila okolo Svaté rodiny - malého Ježíška, Panny Marie a sv. Josefa.

Byl jsem naprosto konsternován, že přijeli i návštěvníci z dalekých zemí, např. Čína nebo Rusko. Udělalo na mě velký dojem, že přicestovalo také mnoho fans z České republiky, Rakouska, Švýcarska, Španělska, Polska, Holandska a mnoha jiných evropských zemí, jen aby se mohli zúčastnit tohoto turné. Bůh vám za to žehnej! Velké DÍKY patří všem, kdo přišli a zúčastnili se tohoto turné takovýmto nadšený a zároveň poklidným způsobem. Jsem vděčný za tyhle chvíle radosti a ticha, které jsme s vámi sdíleli, a jsem rád, že se nám na těchto koncertech podařilo vytvořit atmosféru klidu a radosti namísto hysterie. Bravo!

Tím, jsme měli určitou část volných vstupenek vyhrazenou pro sociálně slabé a postižené návštěvníky - což zařídili lidé ze sdružení Bonifatiuswerk - nám bylo umožněno nejen mluvit či zpívat o lásce k bližnímu, ale také to opravdu uvést do praxe. A já jsem zvláště vděčný Manfredu Hertleinovi (promotér turné), že umožnil, aby část finančního výnosu z prodeje vstupenek zrovna tak putovala na jiné charitativní projekty. To nakonec dělalo dohromady 25.000 eur.

Velké poděkování patří také kněžím, kteří přišli, aby během turné sloužili mši a byli k dispozici pro zpověď, protože to umožnilo určitému počtu z nás nadále praktikovat svou víru, i když jsme byli na cestách, a umožnilo nám to také zvláštním způsobem prožít ono "Emmanuel" (Mt 1:23) - což znamená "Bůh je s námi". Zvláštní poděkování patří všem těm, kdo se k nám připojili v modlitbách; nábožensky založeným a věřícím, kteří zůstali skryti, a přesto byli s námi duchovně. Jak Ježíš řekl, "beze mne nemůžete činit nic" (Jn 15:5), a přesto v Něm, jak se píše v Bibli, "u Boha není nic nemožného" (Lk 1:37). Ať se naplní to biblické "Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj lidem dobré vůle" (Lk 2:14).

Přeji vám všem štěstí, zdraví a Boží požehnání v novém roce!

Váš Paddy Kelly"


Jelikož nemám dostatek času překládat článek, protože mě čeká ještě hora učení, tak jsem využila překladu z kellyworld.wz.cz

Barby Kelly (Zamilovaná)

6. ledna 2012 v 18:54 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Moje & Vaše příběhy

Barby Kelly
(autor: Zamilovaná)


Barby máme všichni rádi,
už jen čekáme, kdy se k nám zase vrátí.
Její tanec nám moc chybí
a její písně se nám moc líbí.
Barby je dívka velmi plachá.
Má velmi zvláštní hlas,
který zůstal v naších srdcích zas.
Na ní se zapomenout nedá,
při pohledu na ní, každý rád sedá.


A máme zde další báseň od naší již známé spistovatelky Zamilované. Tentokrát se básnička určená Barby a myslím, že se moc povedla. Věřím, že se vám bude líbit! :)

Anketa Číslo 69

5. ledna 2012 v 20:33 | Wikina=Angelo ♥ & Paddy ♥ |  Ankety!
Zůčastníte se nějakého koncertu v ČR na jaře 2012?
Budu ráda, když zahlasujete a uvidíme, kolik nás tam bude! :-)

"Death is just part of life"

(Barbara Ann Kelly)